Loading…

Pse u ndalua Haradinaj në Francë

  • 10/01/2017 | 18:15

Pse u ndalua Haradinaj në Francë

Avokati i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë kohës sa ishte i akuzuar për krime lufte në Hagë, Gregor Guy-Smith ka thënë se është shumë i brengosur për ndalimin e Haradinaj në Francë.

“Jam shumë i shqetësuar dhe i brengosur, për arsye se mendoj që ka ndikim të drejtpërdrejtë në çështjet fundamentale të sundimit të ligjit”.

Guy-Smith që ka përfaqësuar Haradinaj në Tribunalin e Hagës në një intervistë ekskluzive në Info Magazine në Klan Kosova ka thënë se klienti  i tij është shpallur i pafajshëm pikërisht për këto akuza, të cilat i përfshin edhe fletë-arresti i Serbisë.

“Rasti kundër Haradinajt është gjykuar në Tribunalin e Hagës dy herë tashmë, dhe gjatë atyre gjykimeve ai është shpallur i pafajshëm në 37-të aktakuza”.

“Edhe në rigjykim, ai është shpallur jo-fajtor. Fletë-arresti i vitit 2004, përfshinë të njëjtat akuza në të cilat ai është shpallur i pafajshëm”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë