Loading…

Pse po qëndron kjo statujë para qendrës Rockfeller?

  • 14/05/2017 | 18:24

Pse po qëndron kjo statujë para qendrës Rockfeller?

Artisti Amerikan, Jeff Koons në New York, me rastin e “Muajit të fëmijëve të humbur” ka prezantuar një skulpturë tejet të madhe.


“Seated Ballerina” apo “Balerina e ulur”, është 14 metra e lastë dhe qëndron në qendrën Rockfeller në Manhattan. Frymëzim për punën ishin figurat ruse nga fundi i shekullit të 19-të, tha Koons.

Kjo vepër e artit do të qëndrojë 1 muaj në frontin e qendrës Rockfeller./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë