Loading…

Pse nuk duhet të flini me flokët e kapur bisht

  • 24/01/2022 | 18:36

Pse nuk duhet të flini me flokët e kapur bisht

Nuk duhet ta bëni më këtë gabim. Në radhë të parë sepse presioni do t’iu shkaktonte rënie flokësh. Së dyti mund ta ndryshojë pamjen e flokut tuaj, do t’iu duken shkallë-shkallë, pasi një pjesë ka rënë, trasnmeton Gazeta Metro.


Gjithashtu, mund të shkaktojë një “sëmundje” që quhet alopecia. Alopecia është një gjendje ku flokët humbasin nga të gjitha ose nga disa pjesë të trupit. Tërheqja e vazhdueshme shkakton këtë gjendje, pasi dëmtohen gjëndrat e flokëve.

Mbajini flokët sa më lirë. Ose bëjini gërshet, ose zgjidhur, sado bezdisëse të jetë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë