Loading…

Pse iu fute politikës: Reagon Arjola Demiri

  • 02/10/2020 | 21:47

Pse iu fute politikës: Reagon Arjola Demiri

Aktorja Arjola Demiri pak ditë më parë shprehu mbështetjen e saj për Partinë Socialiste dhe përfshirjen në politikë, gjatë zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.


Ndonëse ajo nuk saktësoi se për çdarë përfshirjeje bëhet fjalë, mësohet se Arjolës i është propozuar që të kandidojë për deputete, nën siglën e PS-së, gjatë zgjedhjeve të ardhshme, në qarkun e Kukësit, më konkretisht në vendlindjen e saj, Tropojë.

Por pas vendimit të saj për tu përfshirë në politikë, Arjola Demiri u përball me komente negative, ku disa hamendësuan se ajo po përdoret nga politika, ose po e pëdor atë, për të hedhur hapa në karrierë dhe për të bërë para, pa meritë.

Gjatë një interviste në “Wake Up”, aktorja iu përgjigj këtyre komenteve.

Arjola Demiri theksoi se ka dalë edhe në mbrotje të Teatrit Kombëtar dhe është vetëvetja.

“Jam një vajzë që eci vetë në jetë, nuk kam nevojë që të futem në politikë për të ecur përpara. E kam parë të sinqertë afrimin tim tek PS”.

“Çfarë më preku është që dikush, që s’dua tia përmend emrin, kishte shkruar se kush është kjo që do të përqaset në PS, sepse nuk ka thënë dy fjalë për Teatrin, i kam dalë në mbrojtje sepse kështu i bie të mos jem artiste”.

“Jam nënë e tre fëmijëve dhe kam pasur mjaft angazhime”.

“Nuk mund të dal të protestoj dhunshëm, por qytetarisht. Komentet që kam marrë nga ky zotëri ishtë ofenduese për një femër që po mundohet të punojë ndershmërisht dhe të mbajë e të rrisë fëmijët e saj ndershmërisht”.

“Njerëzit cektësisht prekin jetën time, thonë fjalë që buk janë, prekin vetëm familjen time, mua personalisht jo sepse vazhdoj të jem me këmbë në tokë dhe ta di shumë mirë se kush jam,”- tha aktorja, në reagimin e saj, lidhur me vendimin për t’u përfshië në PS.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë