Loading…

Pse duhet të vendosim gjysmë limoni në enëlarëse?

  • 17/09/2021 | 20:22

Pse duhet të vendosim gjysmë limoni në enëlarëse?

Limoni ka një aplikim të gjerë në shtëpi.


Chantel Mila rregullisht ndan truket interesante të pastrimit në profilin e saj në TikTok

Tani ka të bëjë me mirëmbajtjen e enëlarëses të një prej pajisjeve më praktike në shtëpi, sipas mendimit të shumë njerëzve, transmeton Telegrafi.

Video tregon pse duhet të vendosim gjysmë limoni në dollapin e sipërm të enëlarëses.

Ndërsa zbulon acidin citrik pastron gëlqeren dhe i bën enët të pastra dhe me shkëlqim.

Procesi është shumë i thjeshtë, e vetmja gjë për të cilën ajo paralajmëroi është pastrimi i limonit nga farat, sepse ato mund të ngecin në tuba dhe të shkaktojnë probleme teknike.

@mama_mila_Don’t throw away the secret to your shiny dishes ✨ #LearnOnTikTok #TikTokPartner #hometips

♬ original sound – ALTÉGO

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë