Loading…

Pse do të mbahet mend Ferrer?

  • 22/01/2017 | 23:12

Pse do të mbahet mend Ferrer?

Miguel Ferrer ishte aktor amerikan, i njohur për rolin e  tij si Owen Granger në serialin “NCIS: Los Angeles” apo si patologu i FBI-së, te “Twins Peaks”


Gazetametro.net sjellë disa gjëra rreth jetës së tij që do t’i kujtojmë gjatë:

1. Roli i tij i parë, më i madh ishte Bob Morton në 1987 në versionin origjinal të “Robocop”

bobclap

2. Ai u bë një anëtar i NCIS: Los Angeles në vitin 2012

3.  Ai ka lujtur edhe disa role të volga në disa spektakle televizive, si “Magnum”, P.I., CHiPS dhe  Cagney & Lacey

4. Prindërit e tij ishin, aktori Jose Ferrer dhe këngëtarja Rosemary Clooney

5. Ai është kushëriri i aktorit të njohur George Clooney

pay-miguel-ferrer-and-cousin-george-clooney

6.  Zëri i tij është huazuar për disa filma të animuar. Këta filma janë “Mulan” dhe “Rio 2”

maxresdefault

Aktori Miguel Ferrer e humbi luftën me kancerin dhe ka vdekur në shtëpinë e tij me 19 janar 2017. Ai ishte i rrethuar nga familjarët dhe miqtë, duke përfshirë edhe gruan e tij Lori, djemtë Lukas dhe Rafi, si edhe vëllezërit dhe motrat. /gazetametro.com

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë