Loading…

Provokimet serbe afrojnë Yllin e VV’së dhe Sokolin e LDK’së

  • 16/01/2017 | 14:06

Provokimet serbe afrojnë Yllin e VV’së dhe Sokolin e LDK’së

Trenit illegal serb iu ndalua hyrja në Mitrovicë, ashtu siç serbët e kishin paraparë. E me sa duket, edhe pse jo zyrtarisht një gjë e tillë ka afruar kampet politike kundërshtare të Kosovës.


Sado që jo të giithë, megjithatë disa përfaqësues të veçantë të opozitës kanë përshëndetur pa hezitim vendimin për ndaljen e trenit.

Ndër ta, Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Ylli Hoxha, nga Lëvizja Vetëvendosje, kanë pasur qëndrime shumë affirmative karshi veprimit institucional në rastin e trenit serb.

Ylli Hoxha

Madje, për më tepër qëndrimet e Ylli Hoxhës në Facebook, janë pëlqyer në masë nga përkrahës por dhe zyrtarë të Qeverisë, transmeton gazetametro.net

ylli-hoxha-fotografia

Sokol Havolli, shef i kabinetit të Kryeministrit, i njohur për qëndrime kritike ndaj politikave të VV-së në Prishtinë dhe më gjerë, ka pëlqyer publikisht shkrimin e Ylli Hoxhës.

Sokol Havolli

Se a do vërehet një unifikim i skenës politike në Kosovë, edhe përtej rrjeteve sociale, mbetet të shihet. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë