Loading…

Protestë për Haradinajn në Bern

  • 23/02/2017 | 16:53

Protestë për Haradinajn në Bern

Këshilli organizativ i protestës për lirimin e Ramush Haradinajt, kanë organizuar protestën e radhës në Bern të Zvicrës.


Protesta do të mbahet më 25 shkurt në orën 14:00 në Helvetiaplatz, në Bern të Zvicrës.

“Ditët në vijim autoritetet e drejtësisë së Republikës së Francës do të sjellin vendimin lidhur me kërkesën e shtetit serb për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi”, thotë njoftimi për media.

Këshilli kërkon organizimin e shqiptarëve që jetojnë në Europën Perëndimore të marrin pjesë në këtë protestë për të kundërshtuar mbajtjen e Ramush Haradinajt në Francë. “Të shtunën më 25 shkurt 2017, në 14h00, në HELVETIAPLATZ, 3005 BERN” – adresa e plotë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë