Loading…

Protestë para Doganës së Kosovës

  • 21/03/2017 | 08:29

Protestë para Doganës së Kosovës

Përfaqësues të deponive dhe mbledhësit e hekurishteve si dhe bizneset e pjesëve të veturave në Kosovë, organizojnë protestë para Doganës së Kosovës.

Sipas njoftimit për media kjo protestë do të mbahet për të kundërshtuar vendimet e Doganës së Kosovës, rreth tyre.
Dogana e Kosovës, nuk e lejon shkatërrimin e veturave nën mbikëqyrjen doganore dhe doganimin e pjesëve të përdorshme, duke mundësuar vetëm procedurën e rregullt të doganimit për veturat si tërësi, megjithëse bëhet fjalë për vetura me defekte ose të aksidentuara dhe mund të kenë shumë pjesë të papërdorshme.
Protesta fillon në orën 10:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë