Loading…

Protesta për Haradinajn para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel (FOTO)

  • 11/01/2017 | 17:49

Protesta për Haradinajn para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel (FOTO)

Protesta për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, nuk po mbahen vetëm në Kosovë e Shqipëri. Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, ku edhe po mbahet ish-kryeministri i Kosovës, protestat kanë vazhduar edhe në Vjenë dhe Bruksel.


Protestat për lirimin e Haradinajt po mbahen me të vetmen kërkesë; lirimin e tij, duke e vlerësuar arrestimin e tij si të padrejtë, transmeton gazetametro.net

Ndryshe, Haradinaj u arrestua më 4 janar në aeroportin e Bazelit, në zonën franceze të Mulhouse, nën akuzën serbe, nga një flet-arrest ndërkombëtar, se kishte kryer krime gjatë kohës së luftës në Kosovë.

Gazeta Metro ka publikuar LISTËN e plotë të 157 ish-pjestarëve të UÇK-së që gjenden në këtë listë./gazetametro.net.

haradinaj

ramushi-ambasadaa

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë