Loading…

Protesta, PD: Pikënisja e një greve urie

  • 18/02/2017 | 14:15

Protesta, PD: Pikënisja e një greve urie

 Protesta e Partisë Demokratike nisi fiks në mesditë me fjalën e disa qytetarëve dhe më pas edhe të kreut të saj, Lulzim Basha.


Por nëse nisja u mësua, përfundimi i protestës nuk dihet ende. Protestuesit janë ftuar që të ngrenë çadra nga organizatorët e tubimit, ndërkohë që burime brenda Partisë Demokratike nuk përjashtojnë mundësinë e hyrjes në një grevë urie.

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi tha se do të shkohet edhe drejt grevës nëse qytetarët vendosin për këtë.

“Nuk e dimë sesa do të rrimë. Qytetarët nuk ka policisë që i largon dhe kjo mund të jetë pikënisja e një greve urie”, thonë burimet pranë PD.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë