Loading…

Protesta në New York për lirimin e Haradinajt (Foto)

  • 10/01/2017 | 19:11

Protesta në New York për lirimin e Haradinajt (Foto)

Disa dhjetëra shqiptarë kanë protestuar afër ambasadës serbe në New York të SHBA’ve, duke kërkuar lirimin e Ramush Haradinajt.


Grupi i qytetarëve kanë brohoritur “UÇK” dhe kanë kënduar këngën “Besa, Besë”.
Protestuesit kanë thirrur serbët dhe shtetin e Serbisë me shumë emra, si dhe kanë thënë që arrestimi i Haradinajt në Francë është bërë nga listat e shtetit të serbisë.

“Haradinaj është biri i demokracisë dhe heroi ynë”, kanë thënë ndër të tjera protestuesit pranë ambasadës serbe./gazetametro.net

58084747758750cba96c8e267797788_v4_big

147422190958750eabb6bab505760112_v4_big

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë