Loading…

Protesta në gjithë Kosovën për lirimin e Haradinajt

  • 09/01/2017 | 19:43

Protesta në gjithë Kosovën për lirimin e Haradinajt

Protestat kundër arrestimit të kreut të AAK’së, Ramush Haradinajt, po vazhdojnë. 


Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se me 11 janar do të vazhdojnë protestat kundër arrestimit të liderit të tyre.

Në njoftimin për protestën thuhet se do të protestohet në disa qytete të Kosovës si Prizren, Gjilan Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj.  Koha e fillimit të protestës në të gjitha qytetet bëhet në ora 11:55.

Protestat kanë ardhur si rezultat i arrestimit të kreut të AAK’së, pas një fletëarrestimi të lëshuar nga Serbia. /Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë