Loading…

“Protesta kundër Thaçit duhet të përkrahet”

  • 25/09/2018 | 23:42

“Protesta kundër Thaçit duhet të përkrahet”

Korab Sejdiu, deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, ka bërë thirrje për përkrahjen e protestës që do të organizohet më 29 shtator nga Lëvizja Vetëvendosje.


Sejdiu në DPT të Fidani në T7 ka thënë se duhet të ketë protesta. Ai nuk ka dashur të komentoj edhe refuzimin që ia ka bërë LDK kësaj proteste.

“ Unë mendoj që duhet të protestohet. Kjo protestë duhet të mbështete nga qytetarët. Pakënaqësia duhet të shprehet në këtë mënyrë”, ka thënë Sejdiu.

Deputeti Sejdiu ka thënë se pret që të ketë njerëz në protestë.

“ Shpresoj që të datën 29 të jemi të gjitha aty. Të mbushet sheshi dhe sa bashku të japim një mesazh që nuk mund të luhet me Kosovë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë