Loading…

Protesta e PD’së: Bllokohen në Vërmicë studentët mitrovicas (Foto/Video)

  • 13/05/2017 | 10:05

Protesta e PD’së: Bllokohen në Vërmicë studentët mitrovicas (Foto/Video)

Studentët e Universitetit Isa Boletini në Mitrovicë, janë bllokuar për rreth një orë në Vërmicë, duke mos u lejuar që të futen në Shqipëri.


Kjo sipas studentëve ka ndodhur me arsyetimin se në Tiranë është duke u organizuar një protestë e Partisë Demokratike të Lulzim Bashës. Se çfarë lidhet vizita e këtyre studentëve me këtë protestë, atyre nuk u është spjeguar më shumë.

Më vonë studentët janë lejuar të futen në territorin e Shqipërisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë