Loading…

Propozimi i deputetës Kadaj-Bujupi sjell mospajtime brenda koalicionit qeveritar

  • 04/09/2018 | 12:55

Propozimi i deputetës Kadaj-Bujupi sjell mospajtime brenda koalicionit qeveritar

Pauza e zgjatur e Kuvendit të Kosovës ka të bëjë me mospajtimet brenda koalicionit qeveritar.


Burimet në Kuvend i kanë thënëse PDK-ja po e kundërshton propozimin e deputetes së AAK-së , Donika Kadaj Bujupi që votimit të ekipit negociator t’i bashkohet edhe zotimi i Kuvendit që të mos diskutohet për integritetin territorial të Kosovës.

Siç mësohet, propozimi i deputetes Kadaj Bujupi ka ardhur me kërkesën e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Koalicioni qeveritar me ndihmën e deputetes së LDK-së, Teuta Rugova, arritën ta bëjnë kuorumin për nisjen e seancës, por ajo u ndërpre pas disa fjalimeve./ktv

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë