Loading…

Promovohen dy libra nga autorë shqiptarë në Austri (Foto)

  • 18/02/2017 | 15:49

Promovohen dy libra nga autorë shqiptarë në Austri (Foto)

Mair Istrefi me librin e tij “Malli i pashtershëm”, dhe “Illyricum 2” me 2 krijues shqiptarë qëjetojnë dhe veprojnë në Austri promovuan librat e tyre, për nder të Pavarësisë së Kosovës.


Lidhja e Shkrimtarëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Austri “Aleksandër Moisiu” e organizoi orë letare ku edhe u promovuan këto dy libra më 17 shkurt, për nëntë vjetorin e Pavarësisë.

20170218144338901

“Malli i pashtershëm” është kjo një përmbledhje me tregime dhe poezi që datojnë nga koha e hershme e tij, kur si një i ri entuziast mori rrugën e studimeve për në Prishtinë, duke theksuar trazirat e vitit 1981. Ndërsa “Illyricum 2” vjen si pjesa e dytë e e veprës po me të njejtin emër që u botua në vitin 2012 në Austri, ndërsa në vitin 2013 është përkthyer në gjuhë gjermane. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë