Loading…

Prokurorja propozon datën për konferencën e ardhshme ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

  • 18/11/2020 | 15:47

Prokurorja propozon datën për konferencën e ardhshme ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

Prokurorja e Specializuar, Clare Melany Lawson, ka propozuar që konferenca e radhës në Gjykatën Speciale të mbahet në mes të muajit dhjetor, shkruan Gazeta Metro.


Lawson propozoi mbajtjen e seancës së ardhëshme, pas konferencës statusore për çështjen gjyqësore ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit.

Propozimi i saj është pranuar nga avokati i Hashim Thaçit, David Hooper, i cili e ka vlerësuar si kohë të përshtatshme.

Ky propozim po ashtu u mbështet edhe nga avokatët e Veselit, Krasniqit e Selimit.

Avokatët po ashtu thanë, seanca për aplikimin për liri me kusht për klientët e tyre mund të mbahet më herët./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë