Loading…

Prokuroria vendore vazhdon hetimet në rastin Dehari

  • 23/11/2016 | 11:50

Prokuroria vendore vazhdon hetimet në rastin Dehari

Pas refuzimit të policisë metropolitane britanike Scotland Yard për të hetuar rastin Dehari, është prokuroria vendore ajo që do të vazhdojë hetimet.

Ndonëse për këtë nuk po pajtohet familja Dehari e as VV, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit Sylë Hoxha, ka thënë se do të vazhdojnë hetimet.

“Ne jemi duke i vazhduar hetimet për rastin Dehari. Prokurori i rastit po merret me hetimet. Ne për hetime të tilla bazohemi vetëm në ligjet në fuqi”, ka thënë Hoxha. I pyetur nga “Zëri”, nëse duhet marrë parasysh kërkesën e familjes Dehari që hetimet të ndërpriten ai ka thënë se si prokurori kanë hierarkinë dhe veprojnë vetëm sipas ligjeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë