Loading…

Prokuroria serbe merr masat e nevojshme në lidhje me arrestimin e Gjuriqit

  • 27/03/2018 | 18:18

Prokuroria serbe merr masat e nevojshme në lidhje me arrestimin e Gjuriqit

Prokuroria për krim të organizuar ka ndërmarrë të gjithë hapat e nevojshëm nga kompetencat e veta lidhur me arrestimin e të ashtuquajturit drejtor i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq, i është thënë agjencisë së lajmeve Beta nga Prokuroria.


Siç është sqaruar, opinioni, për të gjitha, do të njoftohet me kohë.

Marko Gjuriq është arrestuar dje në Mitrovicë nga Policia e Kosovës pas hyrjes ilegale në vendin tonë.

Pas arrestimit, drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë u dërgua në Stacionin Policor Qendra në Prishtinë, para se të dëbohej nga territori i Kosovës në pikën kufitare në Merdarë. /Insajderi.com

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë