Loading…

Prokuroria po ndërron për të mirë

  • 28/01/2017 | 11:35

Prokuroria po ndërron për të mirë

Sistemi prokurorial në Kosovë po ndryshon, dhe atë për mirë. Këtë e ka thënë vet kryeprokurori i EULEX’it, Claudio Pala, në Konferencën Vjetore të Prokurorëve.


“Unë mendoj se sistemi prokurorial është duke ndërruar, dhe atë për mirë”, ka thënë kryeprokurori i EULEX’it.

Sipas tij, duket se bashkëpunimi ndërmjet prokurorive është rritur, dhe siç thotë ai, këtë e thotë me bindje të plotë pasi qëndron në Kosovë që nga 2008’a.

“Duhet të thuhet se bashkëpunim në prokurori është rritur. Këtë mund ta them me bindje të plotë, pasi jam këtu nga viti 2008”, është shprehur Pala.

Më pas, kryeprokurori ka treguar pikëpamje pozitive kah e ardhmja, pasi sipas tij, ka arsye për këtë.

“Kam pikëpamje pozitive kah e ardhmja. Pozitiviteti im shprehet pas emërimit të prokurorëve të ri”, ka shtuar ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë