Loading…

Prokuroria në Prishtinë kërkon paraburgim për burrin që sulmoi me grushte një grua

  • 26/10/2021 | 09:57

Prokuroria në Prishtinë kërkon paraburgim për burrin që sulmoi me grushte një grua

Personi që sulmoi një grua në market, me vendim të prokurorisë është ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh, shkruan Gazeta Metro.


Në një video që doli mbrëmë shihej një burrë i cili sulmonte një grua në market, e për këtë ka reaguar edhe Prokuroria Themelore në Prishtinë, ku tha se i njëjti ka kryer veprën penale “Sulmi”, nga neni 184 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin publik se Departamenti i Përgjithshëm, me aktvendim të prokurorit të shtetit ka ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh personin me inicialet F.B., për shkak të dyshimit se i njëjti ka kryer veprën penale “Sulmi”, nga neni 184 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin për media.

Ndërsa tutje në reagimin e prokurorisë kërkohet paraburgim për të dyshuarin, përmes një kërkesë që është bërë nga kjo prokurori.

Rasti ka ndodhur më 24.10.2021, në njërin market në Prishtinë, ku personi i lartcekur dyshohet se me grushte ka sulmuar një grua dhe të njëjtës i ka shkaktuar lëndime trupore, me ç’ rast e dëmtuara ka pranuar trajtim mjekësor, andaj prokurori i shtetit, më 25.10.2021, ndaj të dyshuarit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në gjykatën kompetente’’, thuhet tutje në reagim./gazetametro.net

Policia e cilëson ‘lëndim të lehtë trupor’ gruan që u godit grushte nga një burrë

Dalin tjera pamje: Burri që rrahu gruan ofendon të gjitha gratë që ishin në market

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë