Loading…

Prokuroria e Gjakovës ka ngritur 9 aktakuza për rastet e dhunës në familje

  • 04/10/2018 | 11:14

Prokuroria e Gjakovës ka ngritur 9 aktakuza për rastet e dhunës në familje

Prokuroria  Themelore në Gjakovë, gjatë muajit shtator ka pranuar shtatë raste të cilësuara si dhunë në familje.

“Për të gjitha rastet është marrë aktvendim për fillim të hetimeve, dhe është caktuar paraburgimi i 7 të pandehurve, ndaj tyre është duke u zhvilluar procedura hetimore”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore në Gjakovë.

Gjithashtu, gjatë muajit shtator janë ngritur nëntë aktakuza për rastet e dhunës në familje.

“Prokuroria Themelore në Gjakovë është e angazhuar që të kryejë me seriozitet të lartë të gjitha rastet, sidomos ato raste që kanë të bëjnë me dhunën në familje”, theksohet në njoftimin e Prokurorisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë