Loading…

Projektligji për lehonat përfshin pushimin edhe për baballarët

  • 04/10/2018 | 07:05

Projektligji për lehonat përfshin pushimin edhe për baballarët

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, gjatë një konference të mbajtur, të mërkurën, ka lansuar dy projektligje, atë të marrëdhënies së punës dhe pushimin e lehonave


Reçica njoftoi se për herë të parë do të bëhet trajtimi i lehonave të papunësuara, që ato do të ndihmohen me një pagë minimale për 6 muajt e parë të lindjes, bazuar në pagën minimale, shkruan sot Koha Ditore.

Projektligji për pushimin prindëror parasheh që lehonat të kenë pushim 12 muaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë