Loading…

Projektligji për Demarkacionin dërgohet në Kryesi të Kuvendit për shqyrtim

  • 15/01/2018 | 10:20

Projektligji për Demarkacionin dërgohet në Kryesi të Kuvendit për shqyrtim

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka rekomanduar që projektligji për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi të dërgohet në kryesi të Kuvendit për shqyrtim.


Megjithëse votat e anëtarëve të këtij komisioni ishin 5 pro dhe 5 kundër, kryetarja e komisionit, Vjosa osmani propozoi që kjo marrëveshje të procedohet për në kryesi të kuvendit.

Sipas saj, tani i mbetet kryesisë së Kuvendit  të vendos kur të dërgohet në Kuvend.

Kujtojmë që kjo marrëveshje bashkë me raportin e ri të Komisionit Shtetëror, në krye me Shpejtim Bulliqin u dërgua në Kuvend në fillim të muajit dhjetor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë