Loading…

Profesori që rrahu nxënësin në Podujevë nuk suspendohet nga puna

  • 08/10/2018 | 21:10

Profesori që rrahu nxënësin në Podujevë nuk suspendohet nga puna

Profesori Sabit Topalla, i cili shihet duke u përleshur më një të mitur në disa pamje amatore të xhiruara nga nxënësit, ende nuk është suspenduar nga puna.


Mirëpo po i njëjti këtë të hënë nuk është parë tek vendi i tij i punës.

Drejtori i gjimnazit Aleksandër Xhuvani, Naim Salihu, përmes telefonit, tha se mësimdhënësi momentalisht nuk është duke dhënë mësim.

Por, të kundërtën e kësaj e thonë në drejtorinë e arsimit në komunën e Podujevës.

Drejtori i Arsimit në këtë Komunë, Agim Blakçori, përmes një e-maili, ka thënë se shumë shpejt pritet të ndërmerren masa konkrete ndaj personave përgjegjës që kanë çuar deri te ky incident.

E nxënësit e kësaj shkolle, kanë fjalë të mira për profesorin në fjalë.

Ata thonë që profesori Sabit, është ndër profesorët më të mirë në këtë shkollë, dhe se gjithmonë ka qenë i afërt më nxënës.

Rrahja kishte ndodhur në oborrin e shkollës fillore ‘Ibrahim Rugova’ ku edhe janë pesë paralele të gjimnazit Aleksandër Xhuvani, e përgjegjës i këtyre paraleleve, është pikërisht Sabit Kopalla.

Kopalla, e kishte mohuar rrahjen me nxënësin, duke thënë se atë e kishin lajmëruar nxënësit e tjerë për një sherr në oborrin e shkollës, dhe se vetëm ka dalë ta ndalojë rrahjen.

E nxënësit kanë nisur edhe një fushatë në rrjetet sociale në përkrahje të profesorit.

Ndryshe, Sabit Kopalla, profesor i anglishtes, në zgjedhjet e fundit ishte kandidat për asamble komunale të Podujevës me LDK’në.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë