Loading…

Profesori i Filozofikut në ‘duar’ të Senatit të UP’së

  • 17/04/2017 | 21:25

Profesori i Filozofikut në ‘duar’ të Senatit të UP’së

Ende nuk ka asnjë vendim rreth ankesave të Arben Hajrullahut, të cilit iu mohua e drejta për avancim në pozitën e tij si profesor.


Rektorati thotë se për këtë rast pritet të vendosë Senati.

KTV-ja e ka kontaktuar edhe dekanin Bujar Dugolli. E, në sqarimin e dhënë në ueb faqe të Fakultetit Filozofik thuhet se: Arben Hajrullahu nuk ka dorëzuar diplomë të studimeve bachelor ose barasvlerën përkatëse të këtyre studimeve, por ka dorëzuar një sqarim pas mbylljes së konkursit.”

Por, këto i mohon kategorikisht Hajrullahu. Thotë se dokumentet i ka dorëzuar brenda afatit.

Meqë, sipas sqarimit të Fakultetit Filozofik, edhe kandidatët e tjerë nuk i kanë plotësuar kriteret, kanë rekomanduar hapjen e një konkursi të ri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë