Loading…

Prizren, në Vetëvendosje aderojnë 100 gra

  • 18/12/2016 | 14:21

Prizren, në Vetëvendosje aderojnë 100 gra

Lëvizja Vetëvendosje sot në një lokal të Prizrenit ka mbajtur takim rasti me disa gra-aktiviste të reja dhe me këtë rast ka prezantuar para opinionit aderimin e 100 grave në këtë subjekt politik.


Tubimin e hapi, asambleistja e VV-së në Prizren, Drita Millaku e cila tha:

“Ju jeni aktivizmi dhe vendimmarrja në VV. Ardhja juaj këtu nënkupton një rrugë të re duke ua parandaluar rrugën kriminelëve ordinerë politik. Ju nuk jeni vetëm numër por jeni edhe organizim dhe vendimmarrje e re”.

Në këtë tubim poashtu morën fjalën dhe Nazlije Balaj, anëtare e kryesisë së VV-së si dhe deputetja Albulena Haxhiu. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë