Loading…

Prizren, 7 vjeçarja rome kërkon lëmoshë, Policia ndalon gjyshin e saj

  • 31/01/2017 | 11:04

Prizren, 7 vjeçarja rome kërkon lëmoshë, Policia ndalon gjyshin e saj

Policia e Kosovës, në raportin e saj 24 orësh, ka njoftuar për një rast të ndodhur në Prizren që është cilësuar si “keqtrajtim apo braktisje e fëmijës”.


Në njoftim theksohet se më 27.01.2017, rreth orës 14:15, hetuesit e Njësisë për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, në sheshin “Shadërvan” kanë hasur një fëmijë të moshës 7 vjeçare i nacionalitetit rom duke kërkuar lëmoshe, transmeton gazetametro.net.

“Kushtet atmosferike në atë kohë ishin shumë të ftohta, fëmija është marrë nga hetuesit dhe është sjellë në Stacion Policor, ku është kërkuar edhe asistenca e punëtorit social”, bën me dije PK.

Ndërkaq, sipas Policisë, më datë 30.01.2017 në cilësinë e të dyshuarit është intervistuar gjyshi i saj i cili pas konsultimit me prokurorin kujdestar të krimeve të përgjithshme, ndalohet në ndalim policor për 48 orë. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë