Loading…

Pritje të gjata në pikën kufitare në Merdare

  • 20/04/2019 | 09:37

Pritje të gjata në pikën kufitare në Merdare

Pritjet e gjata të mërgimtarëve nëpër pikë kalimet kufitare me Serbinë nuk kanë të ndalur.


Sipas qytetarëve të cilët kanë dërguar foto të kolonave të gjata, në kufi janë duke pritur deri në një orë e gjysmë.

Ndërsa, sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, në Merdare pritja për të dalë nga Kosova është rreth 1 orë, derisa kolona është e gjatë deri në 200 metra.

Derisa në pikë kalimin kufitare Dheu i Bardhë pritja është deri në 10 minuta.

Kufijtë tjerë të Kosovës me shtetet fqinje janë më pak të ngarkuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë