Loading…

Pritja e Ramushit me tepih të kuq ishte kurth i Thaçit (Video)

  • 11/04/2017 | 22:19

Pritja e Ramushit me tepih të kuq ishte kurth i Thaçit (Video)

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka folur për gjendjen e kësaj partie që nga themelimi i saj dhe gjykimet ndërkombëtare që i janë bërë kreut të AAK’së, Ramush Haradinaj.


Gjini ka treguar për qëllimet e themelimit të kësaj partie dhe për rivalitetin që AAK ka pasur me Partinë Demokratike të Kosovës që nga fillimi.

Ai në emisionin “Komiteti” ka folur për arsyet që Haradinaj pranoi të pritej solemnisht nga ish-kryeministri Hashim Thaçi, pas kthimit nga Tribunali i Hagës në vitin 2012.

Nënkryetari i AAK’së ka treguar se cili ishte qëllimi i Thaçit, që organizoi këtë pritje, dhe pse ndikoi kjo, sipas Gjinit, në rënien e AAK’së në zgjedhjet pas kthimit të Haradinajt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë