Loading…

Pritet hapja e rrugëve të Brezovicës

  • 08/01/2017 | 11:03

Pritet hapja e rrugëve të Brezovicës

I gjithë vendi është përfshirë nga një I fhotë i madh, që nga shumë po vlerësohet si i ftohtë polar. Prishtina ka arritur temperaturën -26 gradë celcius. Mirëpo, në të gjitha rrugët nacionale dhe rajonale është përmirësuar dhe lehtësuar qarkullimi.


Ministria e Infrastrukturës thotë se menaxherët regjionalë me ekipet tyre dhe kompanitë e kontraktuara nga kjo ministri janë duke punuar pandërprerë në teren, për të përmirësuar dhe lehtësuar qarkullimin në komunikacion, transmeton gazetametro.net

“Po punohet në rrugën rajonale Brezovicë – Prevallë, e cila pritet të hapet sot dhe rrugën Brezovicë – Qendra e Skijimit, në të cilën gjenden shumë automjete të qytetarëve, të cilat do të largohen për ta zhbllokuar këtë rrugë”, thotë MI në njoftimin për media.

Ministria e Infrastrukturës iu bën apel të gjithë qytetarëve që të jenë shumë të kujdesshëm në komunikacion dhe të kenë pajisjet e nevojshme dimërore për qarkullim.  /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë