Loading…

Prishtinë: Zjarri djeg dy hektarë mjedra

  • 25/03/2019 | 13:27

Prishtinë: Zjarri djeg dy hektarë mjedra

Më shumë se dy hektarë të mbjellur me mjedra dhe disa pemë janë djegur, transmeton Gazeta Metro.


Sipas raportit të Policisë, është bërë e ditur se zjarri është shaktuar nga pakujdesia.

Sipas Policisë ankuesit i janë djegur dy (2) hektarë e 16 (gjashtëmbëdhjetë) ari të mbjella me mjedra me sistem të ujitjes dhe disa pemë.

“Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka njoftuar se nga zjarri i shkaktuar, dyshohet nga pakujdesia, nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar, i janë djegur dy (2) hektarë e 16 (gjashtëmbëdhjetë) ari të mbjella me mjedra me sistem të ujitjes dhe disa pemë. I dyshuari pas intervistimit me vendimin e prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë