Loading…

Prishtinë: Vdes një vajzë në QKUK derisa po trajtohej, policia heton rastin

  • 07/02/2023 | 09:13

Prishtinë: Vdes një vajzë në QKUK derisa po trajtohej, policia heton rastin

Policia e Kosovës, ka njoftuar për një rast ‘Hetim i vdekje’, ku një person ka raportuar se është njoftuar nga stafi i QKUK’së se vajza e tij, e cila ka qenë duke u trajtuar në QKUK, ka ndërruar jetë, shkruan Gazeta Metro.


Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion.

Policia po ashtu njofton se, rasti vazhdon të hetohet.

‘‘QKUK Prishtinë 06.02.2023 – 18:30.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është njoftuar nga stafi i QKUK-së se vajza e tij, viktima femër kosovare e cila ka qenë duke u trajtuar në QKUK, ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion, rasti vazhdon të hetohet’’, është njoftuar nga Policia e Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë