Loading…

Prishtinë: Konfiskohen mallrat e ekspozuara në hapsirat publike

  • 03/11/2016 | 16:05

Prishtinë: Konfiskohen mallrat e ekspozuara në hapsirat publike

Inspektorët e Rendit Komunal, kanë ndërmarrë një aksion për konfiskimin e mallrave të ekspozuara në hapsirat publike dhe në sheshin kryesor të kryeqytetit. 

Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se aksione të ngjashme do të ndërmerrn në vazhdimësi, për aryse që të menaxhohet sa më mirë hapsira publike, dhe të mos lejohet keqpërdorimi i saj.

“Drejtoria e Inspekcionit i’u bën thirrje bizneseve që para se të shfrytëzojnë hapsirën publike të paisjen me dokumetacionet përkatësë”, thuhet në komunikatë.

Tutje, Komuna ka dërguar mesazh për bizneset se ata që nuk pajisen me dokumentacionin e nevojshëm, do të përballen me gjoba dhe konfiskim të mallrave nga inspektorët kompetent. /gazetametro.net

policia-2

.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë