Loading…

Prishtina me ajër shumë të ndotur sonte

  • 30/11/2021 | 23:36

Prishtina me ajër shumë të ndotur sonte

Rënia ekstreme e temperaturave ka sjellë edhe ajrin tejet të pashëndetshëm në Prishtinë, si një fenomen që ndodh tradicionalisht, shkruan Gazeta Metro.


Matësi i Ambasadës Amerikane aktualisht po tregon një nivel ndotës prej 183 Ppm. Ky nivel bazuar në standarte të zakonshme rreth cilësisë së ajrit konsiderohet si tejet i dëmshëm për njeriun.

Vlen të ritheksohet se çështja e ajrit të ndotur në kryeqytetin kosovar është ndër problematikat me të cilën prishtinasit përballen që një kohë të gjatë, dhe i cili është ende i pazgjidhur.

Shkaqet e këtij problemi mendohet të jenë numri shumë i madh i veturave si dhe djegia e qymyrit për ngrohje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë