Loading…

Prishtina mbushet me flamuj kuq e zi (Foto)

  • 26/11/2016 | 12:33

Prishtina mbushet me flamuj kuq e zi (Foto)

Sheshet e Prishtinës veç kanë filluar të zbukurohet me ngjyrat kuq e zi, duke flamuj kombëtar për nder të festës së 28 Nëntorit.

Po ashtu, ka filluar përgatitjet për panairin “Blej Shqip”, panair ky i cili tanimë është bërë tradicional në kryeqytet.

28 nëntori për shqiptarët  është festë e veçantë që i lidhë me shpalljen së pavarësisë se Shqipërisë më 28 Nëntor 1912, dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës më 28 Nëntor 1997 dhe ditëlindja e komandantit Adem Jashari.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë