Loading…

Prishtina bëhet ‘verdhë e kaltër’ (Foto)

  • 16/02/2017 | 10:27

Prishtina bëhet ‘verdhë e kaltër’ (Foto)

Prishtina ka marrë ngjyrat ‘verdhë dhe kaltër’. E gjitha kjo po bëhet për ndër të përvjetorit të 9’të të pavarësisë së Kosovës që do të shënohet nesër.


Derisa po pritet shënimi i kremtimit të përvjetorit i pavarësis gjithandej Kosovës, kryeqyteti ka marrë pamje tjetër.

Kështu duket sheshi kryesor i Prishtinës një ditë para përvjetorit të Pavarësisë:

16735221_1637280339912577_326852277_o

Flamujt me yje që simbolizojnë komunitetet në Kosovë, janë vendosur në te gjithë sheshin Nënë Tereza./gazetametro.net

16780606_1637280366579241_889229168_n

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë