Loading…

Prezantohet “Mercedes-Benz A Sedan”, një veturë e rrallë

  • 22/04/2017 | 09:19

Prezantohet “Mercedes-Benz A Sedan”, një veturë e rrallë

Ky koncept u prezantua në “Auto Shanghai 2017” dhe na jep një pamje të gjeneratës së re nga “Mercedes-Benz”.


Shkronja A e këtij koncepti qëndron për fjalën “Aesthetics”, që në shqip do të thotë “Estetikë”.

Trupi i këtij modeli është i bazuar në një dizajn të pastër, me linja të reduktuara duke u paraqitur si një skulpturë e bukur.

Koncepti A Sedan ka gjatësi prej 4570 mm, gjerësi prej 1870 mm dhe lartësi prej 1462 mm që e bënë të duket, si një Coupe e rafinuar. Rrotat në këtë model kanë madhësi 20 inç./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë