Loading…

Prezantohet instituti i BE’së për hetim të pavarur të rastit Dehari

  • 25/02/2017 | 08:22

Prezantohet instituti i BE’së për hetim të pavarur të rastit Dehari

Prindërit e aktivistit të vdekur në Burgun e Prizrenit, Astrit Dehari dhe avokati Tom Gashi, do të prezantojnë sot Institutin e Bashkimit Evropian, i cili do të angazhohet për hetime dhe ekspertiza të pavarura për vdekjen e Deharit.


Ata do të flasin në një konferencë për media, e cila do të mbahet në zyrën e avokatit Gashi, duke filluar nga ora 12:00.

Kuvendi i  Kosovës më 20 dhjetor 2016, ka miratuar një rezolutë, me të cilën ka autorizuar familjen Dehari për përzgjedhjen e këtij ekipi të eksperteve.

Astrit Dehari, 26 vjeçar vdiq më 5 nëntor në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. Ai po mbahej në paraburgim nën dyshimet për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë