Loading…

Prezantohet furgoni për transport të personave me nevoja të veçanta

  • 10/01/2017 | 15:37

Prezantohet furgoni për transport të personave me nevoja të veçanta

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me anëtarin e bordit dhe drejtorin industrial të kompanisë “Iveco”, Antoine Garnier, prezantuan furgonin për transport të personave me nevoja të veçanta, dhuruar nga kjo kompani për Komunën e Prishtinës.


Me këtë rast, Kryetari Ahmeti falënderoi kompaninë “Iveco” për këtë donacion shumë të rëndësishëm për Komunën e Prishtinës, transmeton gazetametro.net.

Ky furgon do të përdoret për të lehtësuar transportin e nxënësve me nevoja të veçanta në Komunën e Prishtinës. Deri më tani, transportimi i tyre është bërë në forma të ndryshme nga Handikosi, mirëpo tash e tutje këtë gjë mund ta bëjë vet Komuna e Prishtinës. /gazetametro.net

ahmeti-2

ahmeti-3

ahmeti-brenda

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë