Loading…

Prezantohen ndryshimet në ligjin e veteranëve

  • 29/12/2016 | 14:51

Prezantohen ndryshimet në ligjin e veteranëve

Qeveria e Kosovës po mban mbledhjen e saj, ku u prezantua projektligji për kategorizimin e pensioneve për veteranët luftëtarë me tri kategori.


Sipas propozimit kategorizimi i veteranëve janë ndarë në këto kategori.

“Veterani luftëtar i mobilizuar në luftë nga fillimi i saj deri në fund me pension 250 euro, veterani luftëtar i mobilizuar në luftë nga data 5 mars 1998 deri në fund me pension 170 euro dhe veterani luftëtar i mobilizuar në luftë nga data 31 mars 1999 deri në fund me pension 120 euro”.

Ministrat kërkuan sqarime për buxhetin dhe mbledhja është shtyrë për 10 minuta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë