Loading…

Prezantohen fanellat e reja të Kombëtares së Kosovës

  • 23/03/2023 | 14:55

Prezantohen fanellat e reja të Kombëtares së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka prezantuar sot linjën e re të veshjeve dhe pajisjeve sportive të brendit të njohur italian ‘Errea’, transmeton Gazeta Metro.


Në njoftimin e FFK’së thuhet se linja e re veshjeve prezanton tri dizajne të fanellave.

”Me të kaltrën Dardanët do të luajnë në shtëpi, me të bardhën në udhëtim, ndërsa ngjyra e zezë është përzgjedhur si opsion i tretë. Me dizajn të ri, material cilësor dhe komoditet, fanellat dhe pajiset e reja sportive plotësojnë standardet më të larta të veshjeve sportive, e po ashtu ofrojnë rehati gjatë stërvitjeve dhe ndeshjeve,” thuhet në njoftim.

Nëpërmjet këtij bashkëpunimi trevjeçar të FFK’së me partnerin e UEFA’s ‘Errea’, ekipet kombëtare të të dy konkurrencave do të pajisen me të gjitha uniformat dhe pajisjet e nevojshme sportive.

”Urojmë që fanellat e reja të sjellin fat dhe suksese për Dardanët në ciklin kualifikues për Euro 2024!,” thuhet në njoftim.

Më poshtë gjeni videon e publikuar nga FFK. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë