Loading…

Pretentim shokues alienët janë rreth nesh

  • 20/11/2016 | 00:03

Pretentim shokues alienët janë rreth nesh

Profesor Caleb Scharf, një astrofizikan, beson se alienët kontrollojnë të gjitha aspektet e botës fizike – nga graviteti, deri te shpejtësia e dritës.

Në revistën shkencore Nautilus, Caleb tha: “Ndoshta jeta hiper-e avancuar nuk është vetëm jashtë tokës, por tashmë edhe rreth nesh, transmeton gazetametro.net.

“Ajo është e ngulitur në atë që ne e perceptojnë të jetë fizika jonë”.

“Me fjalë të tjera, jeta nuk mund të jetë vetëm në ekuacionee. Ajo mund të jetë ekuacion”.

Caleb, i Universitetit Kolumbia, beson se ne nuk mund të shohim jashtëtokshorët, pavarësisht se ata mund të jenë rreth nesh. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë