Loading…

Pretendentët e Oscar’it për 2017

  • 31/12/2016 | 11:36

Pretendentët e Oscar’it për 2017

Me fillimin e vitit të ri, fillojnë të numërohen edhe ditët deri në natën e madhe të cmimeve Oscar.


Kohët e fundit kanë filluar parashikimet për filmat në garën e 2017 të Academy Award, dhe tani është koha të marrin seriozisht këtë punë.

“Hacksaw Ridge” mund të jetë njëri nga pretendetët kryesor, por ai është prapë në garë të fortë me filma si “ La La Land” dhe “Manchester by the sea”

Më poshtë do të gjeni filmat dhe talentët të cilët pretendohet se do të marrin nga një Oscar në shtëpi vitin tjetër.

Efektet më të mira vizuele

11

“Doctor Strange.” është në garë me filma si :”Arrival”,”Captain America: Civil War”, “The Jungle Book”, “Rogue One: A Star Wars Story”

Dokumentari më i mirë

12

“O.J.: Made In America.”  është në garë me filma si: “13th”
“The Eagle Huntress”, “Gleason”, “I Am Not Your Negro”, “Life, Animated”, “Weiner”

Kinematografia më e mirë

13

“Silence.” është në garë me filma si : Roger Deakins, “Hail, Caesar!”
Greig Fraser, “Rogue One: A Star Wars Story”, Stephane Fontaine, “Jackie”, James Laxton, “Moonlight”, Linus Sandgren, “La La Land”,
Bradford Young, “Arrival”

Filmi më i mirë i animuar

14

“Zootopia.” është në garë me filma si: “Finding Dory”, “Kubo and the Two Strings”, “Moana”, “Sausage Party”.

Skenari më i mirë

15

“Arrival.” është në garë me filma si: Jay Cocks, “Silence”, Luke Davies, “Lion”, Tom Ford, “Nocturnal Animals”, Barry Jenkins, Tarell McCraney, “Moonlight”, August Wilson, “Fences”

Aktorja më e mirë mbështetëse

16

Greta Gerwig in “20th Century Women.” është në garë me: Viola Davis, “Fences”, Naomie Harris, “Moonlight”, Nicole Kidman, “Lion”
Michelle Williams, “Manchester By the Sea”

Aktorja më e mirë

17

Emma Stone in “La La Land.”, është në garë me aktore si : Amy Adams, “Arrival”, Annette Bening, “20th Century Women”
Taraji P. Henson, “Hidden Figures”, Isabelle Huppert, “Elle”, Ruth Negga, “Loving”, Natalie Portman, “Jackie”

Aktori më i mirë

18

Casey Affleck in “Manchester by the Sea.” është në garë me aktorë si : Andrew Garfield, “Hacksaw Ridge”, Ryan Gosling, “La La Land”
Tom Hanks, “Sully”, Denzel Washington, “Fences”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë