Loading…

Presioni i islamit politik: Shefqet Krasniqi ia kërkon premtimin Kurtit për mbulesën e vajzave, pa prag madje

  • 12/08/2022 | 17:22

Presioni i islamit politik: Shefqet Krasniqi ia kërkon premtimin Kurtit për mbulesën e vajzave, pa prag madje

Vetëm pak orë pasi Kryeministri Albin Kurti tha se është për lejimin e shamive te vajzat mbi 16 vjec, Hoxhë Shefqet Krasniqi kërkon që Qeveria të përmbush premtimin për lejimin e shamive në shkolla, pa prag.


Diskutimit për ndryshimin e një udhëzimi administrativ për nxënësit në shkolla të Kosovës, ku ndër të tjera, ndalohen uniformat fetare, i është bashkuar edhe hoxhë Krasniqi.

Ai reagimin e tij e ka kryesisht me pushtetin aktual, i cili, thotë Kransiqi, ka premtuar se do të lejojnë shaminë në shkolla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë