Loading…

Presioni diplomatik ndali propozimin e deputetit të PDK’së për shkurtimin e dënimeve ndaj kriminelëve

  • 31/03/2017 | 16:01

Presioni diplomatik ndali propozimin e deputetit të PDK’së për shkurtimin e dënimeve ndaj kriminelëve

31 deputetë të Kuvendit të Kosovës sot kanë votuar kundër amendamentit të propozuar nga deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, për shkurtimin e dënimeve me burg.


Ky propozim i Hasanit, i siguron çdo të dënuari llogaritjen e 24 orëve të mbajtjes së burgut si 36 orë, mirëpo gjatë diskutimeve kishte ngjallur frikën e keqpërdorimit të tij në dobi të kriminelëve.

Për këtë nismë kishte reaguar edhe Amabasada e Amerikës dhe Britanisë në Kosovë.

Gjithashtu për mungesë të kuorumit nuk u votua në tërësi as projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për ekzekutimin e sanksioneve penale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë