Loading…

Presidenti Trump është krenar me Kosovën

  • 08/02/2018 | 17:27

Presidenti Trump është krenar me Kosovën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amëerikës (ShBA), Donald Trump, është shprehur se është shumë krenar me Kosovën.


Këtë deklaratë të presidentit Trump e ka bërë të ditur këshilltari i tij për siguri kombëtare, Herbert MvMaster. Tutje ai ka shtuar se ShBA-të do të vazhdojnë ta mbështesin Kosovën.

Këto komente MCMaster i bëri në ceremoninë e shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës në Uashington.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë