Loading…

Presidenti slloven pritet me ceremoni shtetërore në Kosovë

  • 12/02/2018 | 15:20

Presidenti slloven pritet me ceremoni shtetërore në Kosovë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka arritur në Kosovë ku është pritur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi me pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”.


Pas kësaj pritjeje, do të ketë një takim të përbashkët të të dy delegacioneve.

Në orën 16:10 është paraparë deklaratë për media e dy presidentëve, kurse nesër, Kuvendi i Kosovës për nder të presidentit të Sllovenisë do të mbajë seancë solemne.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë