Loading…

Presidenti shpall datën e zgjedhjeve në Drenas (Dokument)

  • 03/11/2016 | 11:12

Presidenti shpall datën e zgjedhjeve në Drenas (Dokument)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë vendimin për shpalljen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Drenasit.

Zgjedhjet do të mbahen më 4 dhjetor.

Thaçi ka udhëzuar KQZ-në që të ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për mbajtjen e këtyre zgjedhjeve.

Zgjedhjet në Drenas u shpallen pas dorëheqjes së ish-kryetarit Nexhat Demaku, të cilit gjykata e Apelit ia konfirmoi dënimin me burgim në rastin ‘Drenica 2’.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë